Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła VUT

Najlepiej sprzedające się

Information

Producenci

Promocje

Our stores

Our stores

MAX EXTREME Sp. z o.o. , ul. Szarych Szeregów 2, 10-079 Olsztyn

Dostawcy

Ostatnio przeglądane

Kominki Olsztyn

Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła VUT 350 VB EC A11

VUT 350 VB EC A11

Nowe

VUT 350 VB EC A11


Wydajność m3/h: 415

Max moc wentylatora kW: 166

Maksymalna temperatura °C: -25/+60

Więcej szczegółów

12 Przedmioty

10 332,00 zł

Więcej informacji

Centrala wentylacyjna  z odzyskiem ciepła VUT 350 VB EC A11

Zastosowanie

Centrale wentylacyjne to kompletne urządzenia wentylacyjne zapewniające filtrację i dopływ świeżego powietrza do pomieszczeń, a także usuwanie powietrza zanieczyszczonego. Równocześnie powietrze wywiewane ogrzewa świeże powietrze nawiewane na drodze wymiany ciepła w wymienniku płytowym przeciwprądowym, o wysokiej efektywności odzysku ciepła.

To energooszczędne rozwiązanie dla domów prywatnych i mieszkań. Wszystkie modele przeznaczone są do łączenia z okrągłymi przewodami wentylacyjnymi.

 

Obudowa

Obudowa centrali wykonana jest z wysokiej jakości stali z powłoką polimerową z wewnętrzną izolacją termiczną i akustyczną z wełny mineralnej o grubości 20mm.

 

Filtr

Centrala wentylacyjna wyposażona jest w filtry płytowe o klasie filtracji G4. Opcjonalnie zastosować można filtry o klasie filtracji F7.

 

Wentylatory

Zastosowane zostały silniki elektro komutatorowe prądu stałego (EC) o wysokiej sprawności, wyposażone w zewnętrzny wirnik i wygięte do tyłu łopatki. Tego typu silniki są na dzień dzisiejszy najbardziej innowacyjnym rozwiązaniem w dziedzinie oszczędzania energii. Silniki EC zapewniają wysoką wydajność i regulację w pełnym zakresie prędkości obrotowej

wentylatora. Niewątpliwą zaletą silnika EC jest jego wysoki współczynnik KPD (do 90%).

 

Wymiennik ciepła

W centralach wentylacyjnych zastosowano polistyrenowy wymiennik przeciwprądowy o wysokiej efektywności wymiany ciepła. Pod blokiem rekuperatora znajduje się taca ociekowa, której zadaniem jest zbieranie i odprowadzanie kondensatu. Centrala wyposażona jest w system zabezpieczający urządzenie przed zamarznięciem. Czujnik temperatury może spowodować zatrzymanie wentylatora nawiewnego. Wymiennik można łatwo wyjąć w celu jego oczyszczenia.

 

Bypass

Modele VUT 350 i 550 VB EC wyposażone są w by-pass, zapewniający w razie potrzeby możliwość schłodzenia pomieszczenia dzięki bezpośredniemu dopływowi chłodnego powietrza do pomieszczeń z zewnątrz.

 

Sterowanie i automatyka

Centrale posiadają wbudowany system automatyki. System ochrony przed zamarzaniem pracuje wg następującego schematu: w przypadku wykrycia zagrożenia zamarznięcia czujnik temperatury doprowadza do zatrzymania wentylatora nawiewnego, gdy ciepłe, wywiewane powietrze nieprzerwanie ogrzewa wymiennik. Po ustąpieniu zagrożenia następuje ponowne uruchomienie wentylatora nawiewnego, zaś centrala kontynuuje pracę w dotychczasowym trybie. W zestawie znajduje się wielofunkcyjny panel sterujący i kabel komunikacyjny o długości 10m.

 

Panel dotykowy (A11)

Centrale VUT 160 B EC A11, VUT 350 VB EC A11 i VUT 550 VB EC A11 wyposażone są w dotykowypanel sterowania z ciekłokrystalicznym wyświetlaczem– PS SENSE 01.

Funkcje panelu sterowania:

• Włączenie i wyłączenie centrali;

• Wybór wydajności (Minimalna – Średnia – Maksymalna) oraz odrębna regulacja obrotów wentylatora nawiewnego i wywiewnego w zakresie od 0 do 100%

Montaż

Centrale wentylacyjne przeznaczone są do montażu naściennego. Dostęp dla obsługi serwisowej i wymiany filtrów od strony przedniego panelu. W czasie montażu panel serwisowy można wstawić zarówno z lewej jak i z prawej strony centrali w kierunku nawiewanego strumienia powietrza.

Produkty powiązane

30 other products in the same category: