Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła VUT

Najlepiej sprzedające się

Information

Producenci

Our stores

Our stores

MAX EXTREME Sp. z o.o. , ul. Szarych Szeregów 2, 10-079 Olsztyn

Dostawcy

Ostatnio przeglądane

Kominki Olsztyn

Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła VUT 550 VB EC A14

VUT 550 VB EC A14

Nowe

VUT 550 VB EC A14


Wydajność m3/h: 700

Max moc wentylatora kW: 333

Maksymalna temperatura °C: -25/+60

Więcej szczegółów

17 Przedmioty

12 177,00 zł

Więcej informacji

Centrala wentylacyjna  z odzyskiem ciepła VUT 350 VB EC A14

Zastosowanie

Centrale wentylacyjne to kompletne urządzenia wentylacyjne zapewniające filtrację i dopływ świeżego powietrza do pomieszczeń, a także usuwanie powietrza zanieczyszczonego. Równocześnie powietrze wywiewane ogrzewa świeże powietrze nawiewane na drodze wymiany ciepła w wymienniku płytowym przeciwprądowym, o wysokiej efektywności odzysku ciepła.

To energooszczędne rozwiązanie dla domów prywatnych i mieszkań. Wszystkie modele przeznaczone są do łączenia z okrągłymi przewodami wentylacyjnymi.

 

Obudowa

Obudowa centrali wykonana jest z wysokiej jakości stali z powłoką polimerową z wewnętrzną izolacją termiczną i akustyczną z wełny mineralnej o grubości 20mm.

 

Filtr

Centrala wentylacyjna wyposażona jest w filtry płytowe o klasie filtracji G4. Opcjonalnie zastosować można filtry o klasie filtracji F7.

 

Wentylatory

Zastosowane zostały silniki elektro komutatorowe prądu stałego (EC) o wysokiej sprawności, wyposażone w zewnętrzny wirnik i wygięte do tyłu łopatki. Tego typu silniki są na dzień dzisiejszy najbardziej innowacyjnym rozwiązaniem w dziedzinie oszczędzania energii. Silniki EC zapewniają wysoką wydajność i regulację w pełnym zakresie prędkości obrotowej

wentylatora. Niewątpliwą zaletą silnika EC jest jego wysoki współczynnik KPD (do 90%).

 

Wymiennik ciepła

W centralach wentylacyjnych zastosowano polistyrenowy wymiennik przeciwprądowy o wysokiej efektywności wymiany ciepła. Pod blokiem rekuperatora znajduje się taca ociekowa, której zadaniem jest zbieranie i odprowadzanie kondensatu. Centrala wyposażona jest w system zabezpieczający urządzenie przed zamarznięciem. Czujnik temperatury może spowodować zatrzymanie wentylatora nawiewnego. Wymiennik można łatwo wyjąć w celu jego oczyszczenia.

 

Bypass

Modele VUT 350 i 550 VB EC wyposażone są w by-pass, zapewniający w razie potrzeby możliwość schłodzenia pomieszczenia dzięki bezpośredniemu dopływowi chłodnego powietrza do pomieszczeń z zewnątrz.

 

Sterowanie i automatyka

Centrale posiadają wbudowany system automatyki. System ochrony przed zamarzaniem pracuje wg następującego schematu: w przypadku wykrycia zagrożenia zamarznięcia czujnik temperatury doprowadza do zatrzymania wentylatora nawiewnego, gdy ciepłe, wywiewane powietrze nieprzerwanie ogrzewa wymiennik. Po ustąpieniu zagrożenia następuje ponowne uruchomienie wentylatora nawiewnego, zaś centrala kontynuuje pracę w dotychczasowym trybie. W zestawie znajduje się wielofunkcyjny panel sterujący i kabel komunikacyjny o długości 10m.

 

Dotykowy panel sterujący (A14)

Centrale VUT 160 B EC A14, VUT 350 VB EC A14 i VUT 550 VB EC A14 wyposażone są w panel sterujący A14 z ekranem dotykowym LED.

Funkcje panelu sterowania:

• Sterowanie wydajnością wentylatorów w trybach: Wył., Minimalna, Średnia i Maksymalna;

• Ręczne otwieranie i zamykanie by-passu;

•Powiadomienie o konieczności obsługi serwisowej filtrów;

•Sygnalizacja błędów.

 

Centrale VUT 160 V EC A14, VUT 350 VB A14 i VUT 550 VB EC A14 można podłączyćdo komputera za pomoc

Produkty powiązane

30 other products in the same category: