Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła VUT

Najlepiej sprzedające się

Information

Producenci

Promocje

Our stores

Our stores

MAX EXTREME Sp. z o.o. , ul. Szarych Szeregów 2, 10-079 Olsztyn

Dostawcy

Ostatnio przeglądane

Kominki Olsztyn
Centrala wentylacyjna VUT 200 H mini Zobacz większe

Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła VUT 200 H mini A1

VUT 200 H mini A1

Nowe

VUT 200 H mini A1

Nawiewno-wywiewna centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła o wydajności do 300 m3/h, w kompaktowej, izolowanej obudowie, z pionowym usytuowaniem króćców. Sprawność rekuperacji do 65%.

Wydajność m3/h: 200
Maksymalna moc wentylatora W: 2 x 58
Maksymalna temperatura st C: -25/+50

Więcej szczegółów

21 Przedmioty

2 351,00 zł

Więcej informacji

Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła VUT 200 H mini A1

Parametry:Opis

Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła to kompletne urządzenie, które zapewnia mechaniczną wymianę powietrza w pomieszczeniach różnego typu z jednoczesnym oczyszczaniem powietrza nawiewanego. Centrala doprowadza do pomieszczeń powietrze świeże, i usuwa z nich powietrze zanieczyszczone. Powietrze zużyte, za pośrednictwem krzyżowego wymiennika płytowego ogrzewa powietrze świeże, nawiewane do pomieszczeń. Wszystkie modele, przystosowane są do łączenia z okrągłym przewodem wentylacyjnymi o nominalnej średnicy: 100, 125 mm.

Warianty

VUT V MINI – modele z pionowym usytuowaniem króćców, wentylatory z asynchronicznymi silnikami.
VUT H MINI – modele z poziomym usytuowaniem króćców, wentylatory z asynchronicznymi silnikami.

Obudowa

Obudowa centrali wykonana jest ze stopu aluminiowocynkowego, z wewnętrzną izolacją termiczną i akustyczną z wełny mineralnej, o grubości 20 mm


Filtr

Centrala wentylacyjna wyposażona jest w filtry o klasie filtracji G4.


Wentylatory

Do transportu powietrza służą wentylatory odśrodkowe z wirnikiem z łopatkami zagiętymi do tyłu i wbudowanym zabezpieczeniem termicznym oraz automatycznym restartem. Silniki wentylatorów i ich wirniki, wyważone są dynamicznie w dwóch płaszczyznach, a zastosowane łożyska kulkowe wydłużają ich żywotność i nie wymagają obsługi.Wymiennik ciepła

Centrala wyposażona jest w krzyżowy wymiennik ciepła wykonany z aluminiowych płyt. Na okres letni, kiedy nie zachodzi potrzeba odzysku ciepła, wymiennik krzyżowy można zastąpić wkładem letnim (nie wchodzi on w skład kompletu). Pod blokiem rekuperatora znajduje się taca ociekowa, której zadaniem jest zbieranie i odprowadzanie kondensatu. Centrala wyposażona jest w system zabezpieczający urządzenie przed zamarznięciem. W przypadku spadku temperatury do poziomu, który grozi zamarznięciem urządzenia, wbudowany termostat wyhamowuje lub całkowicie wyłącza wentylator nawiewowy. Pracujący sam wywiew podgrzewa wymiennik płytowy i po podniesieniu temperatury powyżej krytycznej, uruchamiany jest ponownie wentylator nawiewny, a cały układ powraca do normalnej pracy.


Sterowanie


Włączenie urządzenia i sterowanie jego wydajnością odbywa się za pomocą tyrystorowego regulatora obrotów silnika RS-1-300, który pozwala płynnie sterować prędkością obrotową wentylatorów.


Montaż


Centralę wentylacyjną można przymocować do podłoża lub sufitu za pomocą uchwytów wyposażonych w podkładki antywibracyjne. Urządzenie można zamontować tak w pomieszczeniach technicznych jak i w pomieszczeniach, które ono obsługuje. Wszystkie modele przeznaczone są do łączenia z okrągłymi przewodami wentylacyjnymi o średnicy: 100, 125 mm. Urządzenie należy zamontować w taki sposób, aby zapewnić swobodny odpływ skroplin. Podczas montażu urządzenia należy pamiętać o konieczności pozostawienia niezbędnego miejsca dla obsługi serwisowej.

Produkty powiązane

30 other products in the same category: