Wentylatory do systemów prostokątnych kanałowe odśrodkowe

Najlepiej sprzedające się

Information

Producenci

Our stores

Our stores

MAX EXTREME Sp. z o.o. , ul. Szarych Szeregów 2, 10-079 Olsztyn

Dostawcy

Ostatnio przeglądane

Kominki Olsztyn

Wentylator kanałowy prostokątny odśrodkowy VKPFI 6D 700 x 400

VKPFI 6D 700 x 400

Nowe

Wentylator do kanałów prostokątnych odśrodkowy VKPFI 6D 700 x 400

Obudowa: Stal ocynkowana.

D- trójfazowy

Ilość biegunów- 6

I – obudowa izolowana

Czas oczekiwania na towar do 4 tyg

Więcej szczegółów

21 Przedmioty

4 969,00 zł

Więcej informacji

Wentylator kanałowy prostokątny odśrodkowy VKPFI 6D 700 x 400

Zastosowanie:

Kanałowe wentylatory odśrodkowe serii VKPF/VKPFI są wykorzystywane w nawiewno-wywiewnej wentylacji pojedynczych pomieszczeń, budynków indywidualnych, zbiorowego zamieszkania i użyteczności publicznej. Do wentylacji z podwyższonymi wymaganiami dotyczącymi poziomu hałasu proponowane są warianty w izolowanej obudowie. Wentylatory przeznaczone są do łączenia z prostokątnymi przewodami wentylacyjnymi o nominalnym przekroju 400x200, 500x250, 500x300, 600x300, 600x350, 700x400, 800x500, 900x500, 1000x500 mm.
Konstrukcja Obudowa wentylatora jest wykonana z ocynkowanej stali. Modele VKPFI posiadają dodatkowo izolację akustyczną i termiczną z wełny mineralnej o grubości 50 mm.

Konstrukcja:

Obudowa wentylatora jest wykonana z ocynkowanej stali. Modele VKPFI posiadają dodatkowo izolację akustyczną i termiczną z wełny mineralnej o grubości 50 mm.

Silnik:

W wentylatorach są wykorzystywane cztero- i sześciobiegunowe, asynchroniczne silniki z zewnętrznym wirnikiem, które posiadają ocynkowany wirnik z łopatkami zagiętymi do przodu. W celu ochrony przed przegrzaniem w uzwojeniu silnika są wbudowane termostyki z zaciskami dla podłączenia zewnętrznych urządzeń zabezpieczających. Do osiągnięcia dłuższego okresu eksploatacji zastosowano łożyska kulkowe. Dla uzyskania odpowiednich parametrów oraz bezpiecznej pracy wentylatora podczas procesu montażu, każda turbina przechodzi dynamiczne wyważanie co zapewnia m.in. niski poziom szumu pracy wentylatora. Klasa bezpieczeństwa: IP X4.

Regulacja prędkości:

Regulowanie wydajności może odbywać się w sposób płynny (regulator tyrystorowy) jak również
skokowy (regulator transformatorowy). Wentylatory mogą być podłączone po parę jednostek do jednego sterownika pod warunkiem, że dostępna moc i roboczy prąd nie będą przewyższać nominalnych parametrów regulatora.


Montaż

Możliwy jest montaż pod dowolnym kątem względem osi wentylatora. Przyłączenie elektryczne
i instalacja powinny być wykonane zgodnie z instrukcją i elektrycznym schematem znajdującym się w DTR. W celu wyeliminowania drgań wentylatory z systemem wentylacyjnym powinny być połączone za pośrednictwem łączników elastycznych. W wentylatorze serii VKPFI w celu kontroli i konserwacji zastosowano uchylną pokrywę w obudowie.

30 other products in the same category: