Wentylatory do systemów prostokątnych kanałowe odśrodkowe

Najlepiej sprzedające się

Information

Nowe produkty

Producenci

Our stores

Our stores

MAX EXTREME Sp. z o.o. , ul. Szarych Szeregów 2, 10-079 Olsztyn

Dostawcy

Ostatnio przeglądane

Kominki Olsztyn

Wentylator kanałowy prostokątny odśrodkowy VKPI 600 x 300 EC

Nowe

Wentylator do kanałów prostokątnych odśrodkowy VKPI 600 x 300 EC

Obudowa: Stal ocynkowana.

EC- silnik elektro-komutatorowy

Czas oczekiwania na towar do 4 tyg

Więcej szczegółów

16 Przedmioty

6 396,00 zł

Więcej informacji

Wentylator kanałowy prostokątny odśrodkowy VKPI 600 x 300 EC


Zastosowanie:

Kanałowe wentylatory odśrodkowe serii VKPI wykorzystywane są w nawiewno - wywiewnej wentylacji pojedynczych pomieszczeń, budynków indywidualnych, zbiorowego zamieszkania i użyteczności publicznej. Zastosowanie silników EC w wentylatorze VKPI pozwoliło zmniejszyć zużycie energii elektrycznej 1,5 – 3 razy, jednocześnie zachowano wysoką sprawność i niski poziom szumu. Jest to szczególnie ważne w przypadku zastosowania wentylatorów w budynkach
użyteczności publicznej (banki, supermarkety, restauracje, hotele), czy w pobliżu stref zamieszkania. Wentylatory przeznaczone są do łączenia z prostokątnymi przewodami wentylacyjnymi o nominalnym przekroju 600x300, 600x350, 700x400, 800x500,1000x500 mm.

Konstrukcja:

Obudowa wentylatora wykonana jest ze stali ocynkowanej. Dodatkowo wentylator posiada izolację akustyczną i termiczną z wełny mineralnej o grubości 50 mm. Elementy obudowy są spojone ze sobą nitami.

Silnik:

W centrali wykorzystywane są silniki prądu stałego o wysokiej sprawności, z zewnętrznym wirnikiem, wyposażone w wentylator z łopatkami zagiętymi do tyłu. Tego typu silniki są na dzień dzisiejszy najlepszym rozwiązaniem w dziedzinie oszczędzania energii. Silniki elektro-komutatorowe (EC) charakteryzują się wysoką sprawnością i optymalnym sterowaniem
w całym spektrum obrotów. Niewątpliwą zaletą silnika EC jest jego wysoki KPD (osiąga 90%). Dodatkowo silniki wyposażone są w łożyska kulkowe, przedłużające żywotność silnika (do 40 000 godzin) .

Regulacja prędkości

Włączenie wentylatora i sterowanie jego wydajnością odbywa się przy pomocy zewnętrznego sygnału sterującego 0-10V (na przykład za pomocą regulatora dla silników EC). Regulowanie wydajnością może odbywać się w zależności od poziomu temperatury, ciśnienia, zadymienia lub innych parametrów systemu. Przy zmianie wartości parametru sterującego, EC silnik
zmienia prędkość obrotów dostosowując ją do wymagań systemu. Regulacja jest możliwa zarówno w sieciach 50 Hz jak i 60 Hz. Możliwe jest centralne sterowanie wentylatorami w ramach zintegrowanej sieci, przy zastosowaniu odpowiedniego oprogramowania.


Montaż

Możliwy jest montaż pod dowolnym kątem względem osi wentylatora. Przyłączenie elektryczne i instalacja powinny być wykonane zgodnie z instrukcją i elektrycznym schematem znajdującym się w DTR. W celu wyeliminowania drgań, wentylatory powinny być połączone z systemem wentylacyjnym za pośrednictwem łączników elastycznych. Wentylatory serii VKPI mają uchylną ściankę rewizyjną umożliwiającą serwis.

Produkty powiązane

30 other products in the same category: